15TAC47B NSK 15x47x15mm d2 34 mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 15TAC47B
Size (mm) 15x47x15
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 15
Outer Diameter (mm) 47
Width (mm) 15
d 15 mm
D 47 mm
B 15 mm
C 15 mm
Angle (α) 60 °
d1 27.2 mm
d2 34 mm
r min. 1 mm
r1 min. 0.6 mm
D1 34 mm
D2 39.6 mm
Weight 0.144 Kg
(Grease) Lubrication Speed 6 000 r/min
SKF NRT 100 B thrust roller bearings Request A Quote For Your Special SKF NRT 100 B thrust roller bearings Needs Today! 4.763×15.875×4.978 Size (mm) 4,763 Bore Diameter (mm) Free Quotes. ISO 9001 certified. Size (mm) 4.763×15.875×4.978 Bore Diameter (mm) 4,763 Outer Diameter (mm) 15,875 Width (mm) 4,978 d 4,763 mm D 15,875 mm B 4,978 mm C 4,978 mm Basic dynamic