15R1920BP-1
15R1920BP-1
15R1920BP-1 KOYO Basic dynamic load rating (C) 12.1 kN Needle roller bearings
Bearing number 15R1920BP-1 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 15 Outer Diameter (mm) 19 Fw 15 mm Ew 19 mm Bc 20 mm Lw 15.8 mm Weight 0.013 Kg Basic dynamic load rating (C) 12.1 kN