15R1920BP-1 KOYO Basic dynamic load rating (C) 12.1 kN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 15R1920BP-1
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 15
Outer Diameter (mm) 19
Fw 15 mm
Ew 19 mm
Bc 20 mm
Lw 15.8 mm