15MKM2116
15MKM2116
15MKM2116 KOYO Basic static load rating (C0) 13.6 kN 15x21x16mm Needle roller bearings
Bearing number 15MKM2116 Size (mm) 15x21x16 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 15 Outer Diameter (mm) 21 Width (mm) 16 Fw 15 mm D 21 mm C 16 mm b 13.3 mm Weight 0.016 Kg Basic dynamic load rating (C) 9.8 kN Basic static load rating (C0) 13.6 kN