15MKM2116 KOYO Basic static load rating (C0) 13.6 kN 15x21x16mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 15MKM2116
Size (mm) 15x21x16
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 15
Outer Diameter (mm) 21
Width (mm) 16
Fw 15 mm
D 21 mm
C 16 mm
b 13.3 mm
Weight 0.016 Kg
Basic dynamic load rating (C) 9.8 kN
Basic static load rating (C0) 13.6 kN
NTN 432326 tapered roller bearings NTN 432326 tapered roller bearings Deal is your source for OEM and accessories. 2.7500 in d We sell Genuine Non-Expansion Bearing (Fixed) expansion type: at discount prices. d 2.7500 in expansion type: Non-Expansion Bearing (Fixed) overall length: 11.7500 in finish/coating: Uncoated overall height: 6.3750 in B 3.6875 in mounting: Four-Bolt Base seal type: Contact Seal
KOYO AX 15 28 needle roller bearings Request A Quote For Your Special KOYO AX 15 28 needle roller bearings 0.0 Inventory Needs Today! Free Quotes. ISO 9001 certified. N/A Minimum Buy Quantity Inventory 0.0 Manufacturer Name SKF Minimum Buy Quantity N/A Weight 0.039 EAN 7316577010483 Product Group B04144 bore diameter: 25 mm static load capacity: 32.5 kN outside diameter: 32 mm