15BTM2122
15BTM2122
15BTM2122 KOYO Basic dynamic load rating (C) 13 kN 15x21x22mm Needle roller bearings
Bearing number 15BTM2122 Size (mm) 15x21x22 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 15 Outer Diameter (mm) 21 Width (mm) 22 Fw 15 mm D 21 mm C 22 mm Weight 0.02 Kg Basic dynamic load rating (C) 13 kN Basic static load rating (C0) 19.5 kN (Grease) Lubrication Speed 12000 r/min