15BTM2122 KOYO Basic dynamic load rating (C) 13 kN 15x21x22mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 15BTM2122
Size (mm) 15x21x22
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 15
Outer Diameter (mm) 21
Width (mm) 22
Fw 15 mm
D 21 mm
C 22 mm
Weight 0.02 Kg
Basic dynamic load rating (C) 13 kN
Basic static load rating (C0) 19.5 kN
(Grease) Lubrication Speed 12000 r/min
Toyana 51305 thrust ball bearings Browse Toyana 51305 thrust ball bearings Categories 6007rs-timken SKU: in the Manufacturers Online Free. including In Stock Availability: . SKU: 6007rs-timken Availability: In Stock Weight: 0.15 KGS d 35mm D 62mm B 14mm Dynamic Load Rating (kN): 15.9 Static Load Rating (kN): 10.3 Limiting Speed Rating (r/min): 11000 Reference Speed Rating (r/min): 16000 Cage Type:
NSK 688 A VV deep groove ball bearings NSK 688 A VV deep groove ball bearings Warehouse offers car parts and car accessories. N/A Minimum Buy Quantity We sell discount 0.0 Inventory online as well as cheap machinery parts. Inventory 0.0 Manufacturer Name PT INTERNATIONAL Minimum Buy Quantity N/A Weight 0.681 EAN 0800675088231 Product Group M06110