15BM2116
15BM2116
15BM2116 KOYO 15x21x16mm Basic static load rating (C0) 24.2 kN Needle roller bearings
Bearing number 15BM2116 Size (mm) 15x21x16 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 15 Outer Diameter (mm) 21 Width (mm) 16 Fw 15 mm D 21 mm C 16 mm Weight 0.016 Kg Basic dynamic load rating (C) 13.4 kN Basic static load rating (C0) 24.2 kN