15BM2116 KOYO 15x21x16mm Basic static load rating (C0) 24.2 kN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 15BM2116
Size (mm) 15x21x16
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 15
Outer Diameter (mm) 21
Width (mm) 16
Fw 15 mm
D 21 mm
C 16 mm