14R1818P
14R1818P
14R1818P KOYO Fw 14 mm Needle roller bearings
Bearing number 14R1818P Brand KOYO Bore Diameter (mm) 14 Outer Diameter (mm) 18 Fw 14 mm Ew 18 mm Bc 17.5 mm Lw 11.8 mm Weight 0.011 Kg Basic dynamic load rating (C) 8.85 kN