14BM2012
14BM2012
14BM2012 KOYO 14x20x12mm Basic static load rating (C0) 14.6 kN Needle roller bearings
Bearing number 14BM2012 Size (mm) 14x20x12 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 14 Outer Diameter (mm) 20 Width (mm) 12 Fw 14 mm D 20 mm C 12 mm Weight 0.011 Kg Basic dynamic load rating (C) 9.15 kN Basic static load rating (C0) 14.6 kN