14BM2012 KOYO 14x20x12mm Basic static load rating (C0) 14.6 kN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 14BM2012
Size (mm) 14x20x12
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 14
Outer Diameter (mm) 20
Width (mm) 12
Fw 14 mm
D 20 mm
C 12 mm
Weight 0.011 Kg
Basic dynamic load rating (C) 9.15 kN
Basic static load rating (C0) 14.6 kN
KOYO 46396A tapered roller bearings KOYO 46396A tapered roller bearings 0.0 Inventory Manufacturers , Online Wholesale N/A Minimum Buy Quantity Suppliers‎ ! Inventory 0.0 Manufacturer Name IKO Minimum Buy Quantity N/A Weight 0.029 EAN 4549557006739 Product Group B04120 Roller Surface Profile Flat Profile Stud Type Thread Size M8X1.25 Stud Profile Standard Stud Enclosure Sealed Rolling Element Needle Bearing Relubricatable Yes
Fersa 31305F tapered roller bearings We 8.2500 in base to bore centerline: Provide Extensive Fersa 31305F tapered roller bearings Selection 8.9375 in inside diameter: And Competitive Wholesale Cast Iron housing material: Pricing. inside diameter: 8.9375 in housing material: Cast Iron base to bore centerline: 8.2500 in compatible bearing type: Spherical Roller overall length: 29.5000 in finish/coating: Uncoated overall height: 17.1875
INA GAR 70 UK-2RS plain bearings High Quality INA GAR 70 UK-2RS plain bearings. Competitive Pricing. Accept 26000 Series Small Order. Easy and 26126X Cone Part Number Fast Shipping. Series 26000 Cone Part Number 26126X Cup Part Number 26284D Design Units Imperial Bearing Weight 1.75 lb Cage Type Stamped Steel Ab – Cage-Cone Frontface Clearance 0.09 in d 1.2598 in D
ZEN FR168 deep groove ball bearings High Quality ZEN FR168 deep groove ball bearings. 14.2 mm Bc Competitive 12 mm Fw Pricing. Accept Small Order. Easy and Fast Shipping. Fw 12 mm Ew 17 mm Bc 14.2 mm Dw 2.5 mm Lw 11.8 mm Mass 0.009 kg Cr 9.75 kN C0r 10.4 kN Min operating temperature, Tmin -20 °C Max operating
KOYO ML4008 deep groove ball bearings KOYO ML4008 deep groove ball bearings Industries and Applications ? We sell discount online 87.3 mm B as well as cheap machinery parts. B 87.3 mm A 76 mm A1 30 mm A2 96.3 mm A4 56 mm B1 115.9 mm d 90 mm d1 133 mm e 24 mm G M10x1 H3 240 J
Volvo Excavator Slewing Bearing Browse Volvo Excavator Slewing Bearing 42x55x20 Size (mm) 42 Bore Diameter (mm) Categories in the Manufacturers Online Free. including . Size (mm) 42x55x20 Bore Diameter (mm) 42 Outer Diameter (mm) 55 Width (mm) 20 Fw 42 mm D 55 mm C 20 mm r 0,6 mm Weight 0,13 Kg Basic dynamic load rating (C) 29,1
Excavator Kobelco Sk330LC V1 Slewing Bearing, Slewing Ring, Swing Circle LET OUR Excavator Kobelco Sk330LC V1 Slewing Bearing, Slewing Ring, Swing Circle EXPERTS GET 35x80x34.9 Size (mm) YOU THE PARTS YOU NEED. Size (mm) 35x80x34.9 Bore Diameter (mm) 35 Outer Diameter (mm) 80 Width (mm) 34,9 d 35 mm D 80 mm B 34,9 mm C 34,9 mm Angle (α) 25 ° Weight 0,766 Kg
16038 FAG f0 16.4 190x290x31mm Deep groove ball bearings Bearing number 16038 Size (mm) 190x290x31 Brand FAG Bore Diameter (mm) 190 Outer Diameter (mm) 290 Width (mm) 31 d 190 mm D 290 mm B 31 mm D1 255.1 mm Da max 281.2 mm d1 225.8 mm da min 198.8 mm ra max 2 mm rmin 2 mm m 7.04 kg / Weight Cr
  Detailed Parameters
  parameter:
KT 10010830 Needle roller bearingsBore Diameter :100mm ,Brand:IKO ,Outer Diameter :108mm ,Fw:100 mm
PRC 22 Plain bearingsZ:53.5 mm ,X:59 mm ,Y:89.5 mm ,Brand:IKO