140XRGV20
140XRGV20
140XRGV20 NACHI 140x200x25mm Weight 2.86 Kg Thrust roller bearings
Bearing number 140XRGV20 Size (mm) 140x200x25 Brand NACHI Bore Diameter (mm) 140 Outer Diameter (mm) 200 Width (mm) 25 d 140 mm D 200 mm T 25 mm B 25 mm r 1.5 mm Weight 2.86 Kg Basic dynamic load rating (C) 89 kN Basic static load rating (C0) 299 kN (Grease) Lubrication Speed 680