140RUB41
140RUB41
140RUB41 NSK d 140 mm 140x225x85mm Spherical roller bearings
Bearing number 140RUB41 Size (mm) 140x225x85 Brand NSK Bore Diameter (mm) 140 Outer Diameter (mm) 225 Width (mm) 85 d 140 mm D 225 mm B 85 mm C 85 mm r min. 2.1 mm Basic dynamic load rating (C) 435 kN