140RUB41 NSK d 140 mm 140x225x85mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 140RUB41
Size (mm) 140x225x85
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 140
Outer Diameter (mm) 225
Width (mm) 85
d 140 mm
D 225 mm
B 85 mm
C 85 mm
r min. 2.1 mm
Basic dynamic load rating (C) 435 kN
Timken 35175/35326 tapered roller bearings What is the best place to buy 70,000 Bore Diameter (mm) Timken 35175/35326 tapered roller bearings online? Manufacturing Service 70,000 mm Fw . Bore Diameter (mm) 70,000 Outer Diameter (mm) 80,000 Fw 70,000 mm Ew 80,000 mm Bc 44,800 mm