13BTM2012J
13BTM2012J
13BTM2012J KOYO (Grease) Lubrication Speed 12000 r/min 13x20x12mm Needle roller bearings
Bearing number 13BTM2012J Size (mm) 13x20x12 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 13 Outer Diameter (mm) 20 Width (mm) 12 Fw 13 mm D 20 mm C 12 mm Weight 0.011 Kg Basic dynamic load rating (C) 7.5 kN Basic static load rating (C0) 8.4 kN (Grease) Lubrication Speed 12000 r/min