130TAC29X+L
130TAC29X+L
130TAC29X+L NSK 130x180x60mm Basic static load rating (C0) 315 kN Thrust ball bearings
Bearing number 130TAC29X+L Size (mm) 130x180x60 Brand NSK Bore Diameter (mm) 130 Outer Diameter (mm) 180 Width (mm) 60 d 130 mm D 180 mm T 60 mm C 30 mm Angle (α) 60 ° r min. 1.5 mm r1 min. 1 mm Da 170 mm ra max. 1.5 mm rb max. 1 mm da