12BTM1810
12BTM1810
12BTM1810 KOYO Basic static load rating (C0) 4.8 kN 12x18x10mm Needle roller bearings
Bearing number 12BTM1810 Size (mm) 12x18x10 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 12 Outer Diameter (mm) 18 Width (mm) 10 Fw 12 mm D 18 mm C 10 mm Weight 0.0072 Kg Basic dynamic load rating (C) 4.6 kN Basic static load rating (C0) 4.8 kN