12BTM1810 KOYO Basic static load rating (C0) 4.8 kN 12x18x10mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 12BTM1810
Size (mm) 12x18x10
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 12
Outer Diameter (mm) 18
Width (mm) 10
Fw 12 mm
D 18 mm
C 10 mm