1200SLPT1751
1200SLPT1751
1200SLPT1751 NSK r2 min. 31 mm 1200x1700x410mm Spherical roller bearings
Bearing number 1200SLPT1751 Size (mm) 1200x1700x410 Brand NSK Bore Diameter (mm) 1200 Outer Diameter (mm) 1700 Width (mm) 410 d 1 200 mm D 1 700 mm B 410 mm b 780 mm b1 780 mm d1 1 470 mm r1 min. 9.5 mm r2 min. 31 mm Basic dynamic load rating (C) 17 300