1200SLPT1751 NSK r2 min. 31 mm 1200x1700x410mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 1200SLPT1751
Size (mm) 1200x1700x410
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 1200
Outer Diameter (mm) 1700
Width (mm) 410
d 1 200 mm
D 1 700 mm
B 410 mm
b 780 mm
b1 780 mm
d1 1 470 mm
r1 min. 9.5 mm
r2 min. 31 mm