239/500EK NACHI Calculation factor (Y1) 3.85 500x670x128mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 239/500EK
Size (mm) 500x670x128
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 500
Outer Diameter (mm) 670
Width (mm) 128
d 500 mm
D 670 mm
B 128 mm
C 128 mm
r min. 5 mm