KGHK14-B-PP-AS INA Thread (K5) M4 Bearing units
image_pdf
Bearing number KGHK14-B-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 14
Fw 14 mm
H4 28.1 mm
H5 6.9 mm
H6 18 mm
A5 21.5 mm
B 43 mm
B1 34 mm
H 36.5 mm
H2 18 mm
L 28.2 mm
N1 4.3 mm
A3 13 mm
N2 10 mm
Thread (G2) M5
JB 34 mm
T5 11 mm
Thread (K5) M4
Weight 0.1 Kg
Basic dynamic load rating (C) 0.69 kN
SNR R150.34 wheel bearings SNR R150.34 wheel bearings Manufacturers , Online Wholesale Suppliers‎ ! 69.85×31.75×17.462 Size (mm) Size (mm) 69.85×31.75×17.462 Bore Diameter (mm) 69,85 Outer Diameter (mm) 31,75 Width (mm) 17,462 d 31.75 mm D 69.85 mm B 17.462 mm d1 42.3 mm D2 57.1 mm r1,2 – min. 1.6 mm da – min. 39 mm Da – max.