45TAB10DB NACHI 45x100x20mm 2B 40 mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 45TAB10DB
Size (mm) 45x100x20
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 45
Outer Diameter (mm) 100
Width (mm) 20
d 45 mm
D 100 mm
B 20 mm
C 20 mm
Angle (α) 60 °
r min. 1 mm
r1 min. 0.6 mm
2B 40 mm
Weight 0.79 Kg
Basic dynamic load rating (C) 68 kN
Basic static load rating (C0) 113 kN
IKO GBRI 608432 U needle roller bearings IKO GBRI 608432 U needle roller bearings with Kevlar Packing Seal Seal Type easy-to-use parts graphics, giving you the ability to check parts Split Cylindrical Retained Type Bearing Type availability, 1.75 in Shaft Size pricing, examine remanufactured options. Shaft Size 1.75 in Seal Type Kevlar Packing Seal Bearing Type Split Cylindrical Retained Type Support Type