45MKM5216
45MKM5216
45MKM5216 KOYO Outer Diameter 52mm 45x52x16mm Needle roller bearings
Bearing number 45MKM5216 Size (mm) 45x52x16 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 45 Outer Diameter (mm) 52 Width (mm) 16 Fw 45 mm D 52 mm C 16 mm b 13.3 mm Weight 0.051 Kg Basic dynamic load rating (C) 19.1 kN Basic static load rating (C0) 41.3 kN