1400SLPT1951
1400SLPT1951
1400SLPT1951 NSK b1 880 mm 1400x1900x530mm Spherical roller bearings
Bearing number 1400SLPT1951 Size (mm) 1400x1900x530 Brand NSK Bore Diameter (mm) 1400 Outer Diameter (mm) 1900 Width (mm) 530 d 1 400 mm D 1 900 mm B 530 mm b 880 mm b1 880 mm d1 1 680 mm r1 min. 12 mm r2 min. 31 mm Basic dynamic load rating (C) 22 800