ZBL.30.1355.201-2SPTN ISB H 90 mm 1212x1498x90mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number ZBL.30.1355.201-2SPTN
Size (mm) 1212x1498x90
Brand ISB
Bore Diameter (mm) 1212
Outer Diameter (mm) 1498
Width (mm) 90
d 1212 mm
D 1498 mm
H 90 mm
U 1417 mm
de 1353.5 mm
Z 123 mm
m 10 mm
Di 1212 mm
Dp 1230 mm
Fe 1460 mm
Ne 42 mm
Fi 1294 mm
Ni 42 mm
Dce 1498 mm
dci 1355 mm