200TAC29D+L NSK 200x280x96mm r1 min. 1.1 mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 200TAC29D+L
Size (mm) 200x280x96
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 200
Outer Diameter (mm) 280
Width (mm) 96
d 200 mm
D 280 mm
T 96 mm
C 48 mm
Angle (α) 60 °
r min. 2.1 mm
r1 min. 1.1 mm
Da 267 mm
ra max. 2 mm
rb max. 1 mm
da 230 mm