ZA-40BWD12FCA88** NSK r1 min. 3.5 mm 40x74x42mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number ZA-40BWD12FCA88**
Size (mm) 40x74x42
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 40
Outer Diameter (mm) 74
Width (mm) 42
d 40 mm
D 74 mm
B 42 mm
C 42 mm
b 21 mm
r1 min. 3.5 mm
r2 min. 3.5 mm