ZA-35BWK04-Y-2CA15** NSK Dr 74 mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number ZA-35BWK04-Y-2CA15**
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 35
Outer Diameter (mm) 69
d 35 mm
D 69 mm
rx 2.5 mm
ry 2.5 mm
Ba 49.2 mm
Dr 74 mm
Ph 98.8 mm
b 20.5 mm
B 53 mm
T 12 mm
Weight 1.05 Kg
KOYO 464A/453X tapered roller bearings KOYO 464A/453X tapered roller bearings Intermediate Duty duty type: Needs Analysis , Manufacturing Service . Get 25 mm d Set Screw locking device: Your Free. d 25 mm locking device: Set Screw duty type: Intermediate Duty seal type: Contact Seal mounting type: Two-Bolt Flange series: 200 housing material: Polypropylene manufacturer upc number: 793699518245