YAE30RRB Timken F 40.1 mm 30x62x32.5mm Deep groove ball bearings
image_pdf
Bearing number YAE30RRB
Size (mm) 30x62x32.5
Brand Timken
Bore Diameter (mm) 30
Outer Diameter (mm) 62
Width (mm) 32.5
d 30 mm
D 62 mm
B 32.5 mm
C 18 mm
F 40.1 mm
J 7.87 mm
S 9.65 mm