Toyana KZK25X32X16 needle roller bearings
image_pdf
Bore Diameter (mm) 15,875
d 15,875 mm
A0 33,3 mm
A 25,5 mm
A1 11 mm
B 31 mm
J 64 mm
L 86 mm
N 11 mm
S 12,7 mm
Bolt (G) 3/8
A2 15 mm
Weight 0,62 Kg
Basic dynamic load rating (C) 12,8 kN
Basic static load rating (C0) 6,65 kN
    Toyana CX275 wheel bearings YOU’LL FIND 44.45×53.975×25.4 Size (mm) AN EXTENSIVE SELECTION 53,975 Outer Diameter (mm) OF Toyana CX275 wheel bearings FOR 44,45 Bore Diameter (mm) SALE. Size (mm) 44.45×53.975×25.4 Bore Diameter (mm) 44,45 Outer Diameter (mm) 53,975 Width (mm) 25,4 Fw 44,45 mm D 53,975 mm C 25,4 mm Weight 0,116 Kg Basic dynamic load rating (C) 47,1
    SKF 33211/Q tapered roller bearings SKF 33211/Q tapered roller bearings Needs Analysis , 31.7 mm A 21.6 mm A1 Manufacturing Service . Get Your Free. A 31.7 mm A1 21.6 mm B 25 mm d 20 mm H 25.4 mm H1 2.4 mm H2 49.9 mm J 76 mm L 98.4 mm N 9mm s1 12.5 mm S 7 mm