Toyana JM716649/10 tapered roller bearings
image_pdf
Size (mm) 115×200.025×95.3
Bore Diameter (mm) 115
Outer Diameter (mm) 200,025
Width (mm) 95,3
d 115 mm
D 200,025 mm
T 95,3 mm
B 50 mm
C 82,6 mm
r 1 mm
F 12,7 mm
L 10 mm
M 146 mm
R 3,5 mm
S 45,3 mm
da 136 mm
Weight 8,68 Kg
    Fersa 33212F tapered roller bearings Manufacturers of all are represented in our partial list of clients. Contact Gary for a 0.02 KGS Weight: complete Fersa 33212F tapered roller bearings list of clients and 24030cc/c3w33-skf SKU: projects. SKU: 24030cc/c3w33-skf Availability: In Stock Weight: 0.02 KGS d 150mm D 225mm B 75mm Dynamic Load Rating (kN): 655 Static Load Rating (kN): 1040