SNR 6002FT150ZZ deep groove ball bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name TIMKEN
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 3.27
Product Group B04336
Precision Class Class 3
Component Cup
Basic Number M238810 #3
Number of Tapered Rows Single Row
Inch – Metric Inch
Other Features Medium Duty
D 10.625 Inch | 269.875 Millimeter
B 1.688 Inch | 42.875 Millimeter
d 0 Inch | 0 Millimeter
Flange Outside Diameter 0 Inch | 0 Millimeter
KOYO HH224335/HH224310 tapered roller bearings are a few -30 of +200 °C operating temperature range: brands you will find in our inventory. Find KOYO HH224335/HH224310 tapered roller bearings to 62 mm D see 30 mm d what’s in stock! d 30 mm operating temperature range: -30 of +200 °C D 62 mm cage material: Steel B 20 mm bearing material:
NSK 3982/3920 tapered roller bearings How do you 730 Outer Diameter (mm) find the NSK 3982/3920 tapered roller bearings 480x730x150 Size (mm) specification? Manufacturers 480 Bore Diameter (mm) Online Free check! Size (mm) 480x730x150 Bore Diameter (mm) 480 Outer Diameter (mm) 730 Width (mm) 150 d 480 mm D 730 mm T 150 mm B1 51 mm C 72 mm