SKF SA40TXE-2LS plain bearings
  SKF SA40TXE-2LS plain bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name SCHAEFFLER GROUP
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0.55
EAN 4012801040815
Product Group B04334
Precision Class Standard
Component Assembly
Basic Number 33108
Number of Tapered Rows Single Row
Inch – Metric Metric
Long Description Assembly; Standard Precision; 40MM Bore; 75MM Outside Diameter; 26MM Assembly Width; Single Row of R