SIGEW200ES LS Angle 4 ° Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIGEW200ES
Brand LS
Bore Diameter (mm) 200
d 200 mm
B 200 mm
b 102 mm
d2 418 mm
d4 215 mm
d6 320 mm
dk 250 mm
h1 390 mm
l3 min. 173 mm
l4 max. 620 mm
l7 min. 195 mm
r min. 1 mm
C1 162 mm