NTN E-HM252349D/HM252310/HM252310D tapered roller bearings
image_pdf
NTN E-HM252349D/HM252310/HM252310D tapered roller bearings SEARCH – Whether it’s agriculture or construction equipment your working on, Has 150 mm D the you need. 85 mm d
d 85 mm
D 150 mm
H 53.1 mm
H1 58 mm
d1 ≈ 150 mm
D1 ≈ 88 mm
D2 115 mm
D3 155 mm
C 17.5 mm
R 112 mm
s 43 mm
r1,2 min. 1.5 mm
da min. 124 mm
Da max. 115 mm
ra max. 1 mm
Basic dynamic load rating C 174 kN
Basic static load rating C0 405 kN
Fatigue load limit Pu 14 kN
Reference speed 1500 r/min
Limiting speed 2000 r/min
Minimum load factor A 1.1
Mass bearing (including seat washer where applicable) 4.35 kg
    Fersa F15119 tapered roller bearings offers a Fersa F15119 tapered roller bearings selection of Genuine at Wholesale Prices. 620 mm D We are a Fersa F15119 tapered roller bearings Certified 400 mm d1 Parts Retailer d1 400 mm D 620 mm B 200 mm d2 ≈ 477 mm D1 ≈ 547 mm B1 230 mm B2 ≈ 252 mm b