NTN 2P15802K thrust roller bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name RBC BEARINGS
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0
Product Group B00308
    KOYO K16X22X12BE needle roller bearings High 65 mm d Quality KOYO K16X22X12BE needle roller bearings. Competitive 120 mm D Pricing. 38 mm B Accept Small Order. Easy and Fast Shipping. d 65 mm D 120 mm B 38 mm d2 75.3 mm D1 116.4 mm rs min 1.5 mm Number of lubrication holes 3 b 7.8 mm k 3.5 mm
    SKF NU 1011 ECML/C3VL0241 cylindrical roller bearings SKF NU 1011 ECML/C3VL0241 cylindrical roller bearings 18x26x20 Size (mm) 18 Bore Diameter (mm) with easy-to-use parts graphics, giving you the ability to check parts availability, pricing, examine remanufactured 26 Outer Diameter (mm) options. Size (mm) 18x26x20 Bore Diameter (mm) 18 Outer Diameter (mm) 26 Width (mm) 20 Fw 18 mm D 26 mm C
    ISO SL183068 cylindrical roller bearings Advance ISO SL183068 cylindrical roller bearings is your source for quality 130 Outer Diameter (mm) and accessories. shop online 80x130x75 Size (mm) for 80 Bore Diameter (mm) home delivery or pick up in one of our 10000 . Size (mm) 80x130x75 Bore Diameter (mm) 80 Outer Diameter (mm) 130 Width (mm) 75 d 80 mm
    SI50ES-2RS SKF Weight 4.5 Kg Plain bearings Bearing number SI50ES-2RS Brand SKF Bore Diameter (mm) 50 d 50 mm d2 114 mm d4 70 mm dk 66 mm h1 195 mm l3 min. 68 mm l4 max. 254 mm l5 30 mm l7 min. 58 mm r1 min. 0.6 mm B 35 mm C1 max 31 mm w 60 Tolerance h14 Thread
    1220S NTN Basic static load rating (C0) 29.7 kN 100x180x34mm Self aligning ball bearings rs min 2.1 mm e 0.17 Y1 3.6 Y2 5.6 Y0 3.8 Radial clearance class CN Precision class P0 Mass 3.82 kg Dynamic load, C 69.5 kN Static load, C0 29.7 kN Nlim (oil) 3.800 rpm Nlim (grease) 3.200 rpm Min operating temperature, Tmin -20 °C Max operating temperature, Tmax 120 °C da min 111