SI50ES-2RS SKF Weight 4.5 Kg Plain bearings
image_pdf
Bearing number SI50ES-2RS
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 50
d 50 mm
d2 114 mm
d4 70 mm
dk 66 mm
h1 195 mm
l3 min. 68 mm
l4 max. 254 mm
l5 30 mm
l7 min. 58 mm
r1 min. 0.6 mm
B 35 mm
C1 max 31 mm
w 60 Tolerance h14
Thread (G) M52x3 Tolerance 6H
Angle 6 °
Weight 4.5 Kg
Basic dynamic load rating (C) 156 kN
Ruville 6853 wheel bearings Ruville 6853 wheel bearings Warehouse offers 90 mm d car parts and car accessories. We sell discount online as well as cheap machinery parts. d 90 mm D 160 mm B 40 mm E 145 mm F 107 mm d1 114.6 mm rs min 2 mm r1s min 2 mm Radial clearance class C3 Mass
NTN 562932 thrust ball bearings How do 37.6 mm B you find the NTN 562932 thrust ball bearings specification? Manufacturers Online Free check! 14 mm A1 B 37.6 mm A 34 mm A1 14 mm A2 51.3 mm B1 51.1 mm d 34.92 mm d1 51.1 mm e 19 mm G M6x1 H 161 mm J 130 mm L 90