NSK FNTA-2542 needle roller bearings
image_pdf
NSK FNTA-2542 needle roller bearings with easy-to-use parts graphics, giving you the ability 224 mm L5 to check parts availability, pricing, examine 65 Bore Diameter (mm) remanufactured options.
Bore Diameter (mm) 65
d 65 mm
L5 224 mm
L2 21 mm
L3 121 mm
A 70 mm
A1 26 mm
B 65.1 mm
H 167 mm
H1 151 mm
H2 111 mm
L 224 mm
L1 137 mm
N 41 mm
N1 32 mm
S 25.4 mm
A2 44 mm
N2 70 mm