LM40UUOP Samick 40x60x60.5mm Width 60.5mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LM40UUOP
Size (mm) 40x60x60.5
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 40
Outer Diameter (mm) 60
Width (mm) 60.5
d 40 mm
D 60 mm
h1 20 mm
B 60.5 mm
L 80 mm
W 2.1 mm
θ 50 mm