KOYO UCTU316-600 bearing units
  KOYO UCTU316-600 bearing units
image_pdf
LET OUR KOYO UCTU316-600 bearing units EXPERTS GET YOU 390x440x80 Size (mm) THE PARTS YOU NEED.
Size (mm) 390x440x80
Bore Diameter (mm) 390
Outer Diameter (mm) 440
Width (mm) 80
Fw 390 mm
D 440 mm
C 80 mm
Weight 15 Kg
Basic dynamic load rating (C) 627 kN
Basic static load rating (C0) 2039,999 kN
Fatigue load limit (Pu) 180
Reference speed 950 r/min
    INA 917 thrust ball bearings INA 917 thrust ball bearings SEARCH – Whether it’s agriculture or construction equipment your working 600x870x120 Size (mm) on, Has the you need. Size (mm) 600x870x120 Bore Diameter (mm) 600 Outer Diameter (mm) 870 Width (mm) 120 d 600 mm D 870 mm B 120 mm r min. 3 mm Da 817 mm da 643
    Toyana 22312 CW33 spherical roller bearings Request A Quote For Your Special Toyana 22312 CW33 spherical roller bearings Needs Today! 7332bmg-nsk SKU: Free Quotes. ISO 9001 certified. 30.80 KGS Weight: SKU: 7332bmg-nsk Availability: In Stock Weight: 30.80 KGS d 160mm D 340mm B 68mm Dynamic Load Rating (kN): 315 Static Load Rating (kN): 385 Grease Limiting Speed (r/min): 1500 Oil Limiting