KLM20PLL NTN 20x32x42mm h 8.6 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number KLM20PLL
Size (mm) 20x32x42
Brand NTN
Bore Diameter (mm) 20
Outer Diameter (mm) 32
Width (mm) 42
Fw 20 mm
D 32 mm
C 42 mm
h 8.6 mm
C1 30.3 mm
D1 30.5 mm
θ 50 mm
C2 1.6 mm
Weight 0.085 Kg
Basic dynamic load rating (C) 1 190 kN
Fersa 31315F tapered roller bearings What are the dimensions of a Fersa 31315F tapered roller bearings? 0.0 Inventory Manufacturing Service . Get Your Free, Instant N/A Minimum Buy Quantity Quote‎! REGAL BELOIT Manufacturer Name Inventory 0.0 Manufacturer Name REGAL BELOIT Minimum Buy Quantity N/A Weight 22.7 Product Group M06288 Number of Mounting Holes 4 Mounting Method Concentric Collar Housing Style