KB50100-PP NBS Basic dynamic load rating (C) 3.9 kN Linear bearings
image_pdf
Bearing number KB50100-PP
Brand NBS
Bore Diameter (mm) 50
Outer Diameter (mm) 75
d 50 mm
D 75 mm
D1 72 mm
L1 77.6 mm
W 2.65 mm
L 100 mm