AXK320X350X5 INA 320x350x5mm BDI Inventory 0.0 Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number AXK320X350X5
Size (mm) 320x350x5
Brand INA
Bore Diameter (mm) 320
Outer Diameter (mm) 350
Width (mm) 5
d 320 mm
D 350 mm
H 5 mm
Ea 348 mm
Eb 322 mm
Weight 290 Kg
Basic dynamic load rating (C) 111 kN
Basic static load rating (C0) 840 kN
Fatigue load limit (Pu) 60 000
Category Bearings
BDI Inventory 0.0
Manufacturer Name SCHAEFFLER GROUP
Minimum Buy Quantity N/A
Weight / Kilogram 0.25
EAN 4012802696981
Product Group – BDI B04144
Toyana CX033 wheel bearings The online Toyana CX033 wheel bearings parts 450 mm d1 store gives you immediate access to a selection of more than 1.4 million new, used, remanufactured. d1 450 mm D 650 mm B 128 mm d2 ≈ 537 mm d3 560 mm D1 ≈ 602 mm B1 200 mm B2 60 mm B5 77 mm