ARXJ63.5X87.8X3.9 NTN D 87.800 mm 63.500×87.800×3.985mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number ARXJ63.5X87.8X3.9
Size (mm) 63.500×87.800×3.985
Brand NTN
Bore Diameter (mm) 63.500
Outer Diameter (mm) 87.800
Width (mm) 3.985
d 63.500 mm
D 87.800 mm
T 3.985 mm
Ruville 4025 wheel bearings What are the dimensions of a Ruville 4025 wheel bearings? Manufacturing Service . Get Your Free, Instant 7/16 in d Quote‎! d 7/16 in operating temperature range: Maximum of +250 °F D 5/8 in maximum pv value: 50000 overall length: 1/2 in maximum p value: 2000 psi sleeve bearing type: Plain Sleeve maximum v value: