40BTM4716 KOYO Basic static load rating (C0) 37.1 kN 40x47x16mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 40BTM4716
Size (mm) 40x47x16
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 40
Outer Diameter (mm) 47
Width (mm) 16
Fw 40 mm
D 47 mm
C 16 mm