30BM3726 KOYO Basic static load rating (C0) 87.3 kN 30x37x26mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 30BM3726
Size (mm) 30x37x26
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 30
Outer Diameter (mm) 37
Width (mm) 26
Fw 30 mm
D 37 mm
C 26 mm
Weight 0.056 Kg
Basic dynamic load rating (C) 34.8 kN
Basic static load rating (C0) 87.3 kN
SKF GS 81212 thrust roller bearings SKF GS 81212 thrust roller bearings SEARCH – 35x72x34 Size (mm) Whether it’s agriculture or construction equipment your working on, Has the you need. Size (mm) 35x72x34 Bore Diameter (mm) 35 Outer Diameter (mm) 72 Width (mm) 34 d 35 mm D 72 mm B1 34 mm Angle (α) 40 ° a 28,7 mm Weight