292/1060-E1-MB INA Basic dynamic load rating (C) 10 700 kN 1060x1400x206mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number 292/1060-E1-MB
Size (mm) 1060x1400x206
Brand INA
Bore Diameter (mm) 1060
Outer Diameter (mm) 1400
Width (mm) 206
d 1 060 mm
D 1 400 mm
T 206 mm
T1 108 mm
T2 74 mm
d1 1 336.3 mm
r min. 9.5 mm
A 566 mm
D1 1 211 mm
da min. 1 225 mm
Da max. 1 220 mm
db max. 1 106 mm
Db min. 1 422 mm
ra max. 8 mm