28NQ4017 KOYO 28x40x17mm D 40 mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 28NQ4017
Size (mm) 28x40x17
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 28
Outer Diameter (mm) 40
Width (mm) 17
Fw 28 mm
D 40 mm
C 17 mm
r min. 0.3 mm